Neohodnotené

Darčekový set Sophie - Zachráňme žirafy

Na sklade
Kód: 516514
Značka: Vulli
25,50 € / ks

Darčekový set Sophie – Zachráňme žirafy

Žirafy potrebujú našu pomoc, teraz viac ako kedykoľvek predtým. Za posledných 30 rokov klesol počet žiráf o takmer 30%. Je teda čas začať konať. Zakúpením tejto darčekovej sady venujeme 1 € Nadácii na ochranu žiráf, aby sa prispelo k ochrane tohto druhu. 

Rozmery balenia:     250 (v) x 140 (d) x 45 mm (š)

Rozmery výrobku:   180 (v) x 100 (d) x 50 mm (š)

Odporúčaný vek:     0 mesiacov+

Získané prostriedky sa použijú na podporu „translokačného“ programu, ktorý vedie NADÁCIA NA ZACHOVANIE ŽIRÁF. Táto operácia umožní navrátiť žirafy do oblastí s nízkym počtom alebo tam, kde lokálne vyhynuli. Translokačné programy sú kľúčovým nástrojom na zabezpečenie budúcnosti žiráf vo voľnej prírode.

Darčekový set obsahuje: 

  • hračku žirafa Sophie: prvá hračka vášho dieťatka vyrobená zo 100% prírodnej gumy a stimulujúca všetkých 5 zmyslov dieťaťa
  • kľúčenku žirafa Sophie: vyrobená zo 100% prírodnej gumy, mamičky tak môžu mať svoju vlastnú zmenšenú žirafu Sophiu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Firma Vulli bola založená v roku 1946 v Paríži a čoskoro sa stala celosvetovo známou spoločnosťou špecializujúcou sa na detský tovar a hračky pre deti od 6 mesiacov. Základným prvkom sortimentu je podobizeň žirafy Sophie. Zameriava sa na cumlíky, doplnky na kŕmenie, bezpečnosť a dekoráciu detských izbičiek. Všetky prvky sú navrhnuté tak, aby rodičom zjednodušili život a deťom ho vytvorili ešte zábavnejší. Malá žirafka sa narodila 25. mája roku 1961 … na sviatok Svätej Sofie.

Vtedy boli deťom k dispozícii hračky iba vo forme zvieratiek z farmy alebo obľúbených domácich miláčikov … Preto jedného dňa vo Francúzsku pán RAMPEAU, prišiel s nápadom navrhnúť žirafu. Takáto figúrka exotického voľne žijúceho živočícha by bola prvá na trhu, a jej veľkosť a tvar by bol ideálny aj pre malé detské ruky. Žirafa Sophie, ktorá vtedy vyzerala úplne rovnako ako dnes, sa začala vyrábať vo štvrtok 25. mája, a od toho dňa dostala aj svoje meno. Bol to okamžitý úspech. Mladé matky hneď videli, že žirafu Sophiu musia pre svoje deti mať … A keď sa u detí objavujú prvé príznaky rastu zúbkov, žirafa Sophie im pomáha prestať plakať!

Od tej doby sa v Európe predalo 11 miliónov. Sophie sa dnes stále vyrába “tradične” prostredníctvom náročného procesu, ktorý zahŕňa viac ako 14 ručných operácií. Je vyrobená zo 100% prírodného kaučuku z miazgy stromu Hevea. Vulli Sophie je dnes prítomná už v 35 krajinách sveta

Späť do obchodu